Pracujeme s minerály a se surovým diamantem

S minerály pracujeme postupně už od začátku a vždy se k nim rádi vracíme. Vždycky, když přijdou, vyskládám je na stůl a dlouho je bereme do rukou, čicháme k nim a necháváme se prostoupit jejich krásou a energií. Tentokrát jsme znovu pracovali s pyritem a turmalínem, ale nově také s muskovitem (slídou), malachitem a surovým diamantem.

Turmalín (skoryl)

Je to kámen, jehož výskyt je u nás četný v oblasti Vysočiny. V Čechách se nijak neupravuje a nejčastěji se používá jako surový krystal s typickým rýhováním. Je tvrdý, ale křehký. Jeho blahodárný vliv umožňuje uvolňování energetických blokád v těle a patří mezi nejznámější a nejúčinnější ochranné kameny. Chrání nás především před vlivy prostředí jako jsou geopatogenní zóny, spodní proudy vody, kosmické záření a velmi nebezpečný elektrosmog, ale zároveň i vlivy našeho okolí, jako je zloba, nesnášenlivost, žárlivost a závist. Turmalín je přiřazen k zemskému znamení zvěrokruhu Kozoroh. Pomáhá mu se sebevědomím, sebepoznáním a zjemňováním jeho zaměření na hmotu.

My jsme se tentokrát rozhodli pro klasický prsten a jako pojivo minerálu volili pryskyřici. ZDE ke koupi.

Pyrit

Pyrit je vlastně železná ruda. Velmi často tvoří jednotlivé krystaly v podobě různě dokonalé kostky. Objevuje se ale až v 90 krystalických podobách. Při jeho opracovávání často létají jiskry a plně se rozvine sirná vůně. Pyrit je krásně lesklý kámen, dříve byl často zaměňován za zlato. Dobře působí zejména na trávicí trakt, pomáhá s detoxikací. Působí i na dýchací ústrojí, potlačuje astma nebo bronchitidu. Také například zlepšuje paměť, jelikož zvyšuje okysličení krve. Náleží živlu ohně a planetě Mars. Pomáhá harmonizovat emoční napětí, ulevuje při úzkosti a dodává energii.

A opět jsme se rozhodli pro klasický prsten a jako pojivo minerálu volili pryskyřici. ZDE ke koupi.

Muskovit (slída)

Muskovit se jmenuje podle hlavního města Ruska Moskvy, kde jej používají na výrobu oken.  Je to kámen pro mysl i krásu. Skvěle stimuluje mysl a usnadňuje řešení různých zapeklitých problémů. Zmírňuje napětí a poskytuje silnou ochranu před psychickými útoky. Svým nositelům umožňuje žít ještě šťastnější a více naplňující životy. Zvyšuje lesk vlasů a záři očí. S muskovitem se velmi zajímavě pracuje, je velmi křehký. Stačí po něm přejet prstem a začnou se z něj drolit jednotlivé šupinky. Některé jsou pružné, jiné velmi tvrdé. Všechny jsou ale krásně lesklé.

Z muskovitu jsme pro vás vyrobili asymetrické náušnice s bublinkou z foukaného skla. ZDE ke koupi.

Malachit

Aneb kámen transformace se už ve starém Egyptě používal v podobě prášku na make-up. Probouzí lásku, cit, intuici a porozumění. Má velmi silnou ochranou energii a přináší bohatství. Podporuje klidný spánek, chrání nervovou soustavu, ale i játra a buněčnou regeneraci. Náleží znamení zvěrokruhu Býk.

Z malachitu jsme vyrobili náušnice ve tvaru hvězdy, na kterých křehký malachit chrání pryskyřice. ZDE ke koupi.

Diamant

Na diamant jsme se moc těšili. V surové podobě je velmi zajímavý, ale i přes minimální velikost je cítit jeho maximální energie. Diamant je čistý uhlík. Rodí se v zemském nitru – v hloubce okolo 150-250 km pod povrchem a za velice vysokých teplot pohybujících se kolem 1 000-2 000 °C. Je to kámen inspirace a poznání. Dodává vytrvalost a chrání před namyšleností. Pomáhá k čistotě duše a svou tvrdostí podporuje sílu k rozhodování. Náleží zejména ke znamení zvěrokruhu Beran, Býk a Lev.

Tentokrát jsme vyrobili brož z bílého betonu a krystalek černého surového diamantu vložili pod stříbrnou čepičku. ZDE ke koupi.

A na co se můžete těšit příště? Například na Bismut, Vltavín, Růženín, Achát nebo na Aragonit. Máte nějaký oblíbený minerál či drahokam? Napište nám, který to je a čím Vás okouzlil 😊.

Týna & Tom